Zebrałeś odpady, których nie możesz wyrzucić do pojemników komunalnych? Nie wiesz, czy zdecydować się na kontener, czy na big-bag? Nasz tekst może okazać się dla Ciebie skarbnicą cennych informacji, więc zajrzyj do niego koniecznie.

Sięgamy po kontenery

Kontenery to bardzo wygodne rozwiązanie, które daje nam możliwość szybkiego uprzątnięcia wielu różnego typu odpadów. Możemy je wykorzystać do wywozu gruzu, odpadów gipsu, odpadów po materiałach izolacyjnych i wielu innych. Jednak aby je wypełnić, potrzeba całkiem sporo odpadów, więc na pewno tego typu rozwiązania sprawdzą się wtedy, gdy prowadzimy większe prace remontowo-budowlane.

Mowa tutaj o wyburzaniu budynków, przeróbkach, czy po prostu przy budowie różnego typu nieruchomości. Nie ma znaczenia, czy będzie to dotyczyło budowli firmowych, czy też prywatnych. Jeśli zbierzemy większe ilości odpadów, jak również wtedy, gdy będą one większych gabarytów, to kontenery mogą okazać się pomocne w ich usuwaniu, podobnie jak wsparcie firmy, która zrealizuje wywóz gromadzonych odpadów.

Do czego posłużą nam big-bagi?

Worki big-bag dedykowane są do wywozu gruzu oraz mniejszych odpadów, więc na pewno przydadzą się podczas drobniejszych robót remontowo-budowlanych. Oczywiście nie mówimy tutaj o takich pracach, które polegają na zrobieniu niewielkiego otworu w ścianie. Warto wiedzieć, że worek big bag o standardowych wymiarach może pomieścić nawet 1,5 tony gruzu, więc choć wygląda niepozornie, to może sprawdzić się w wielu różnych zadaniach. Na pewno warto po nie sięgnąć, gdy nie zbierzemy odpowiedniej ilości odpadów, aby wypełnić kontener. Nie ma bowiem sensu płacić za przestrzeń, której nie wykorzystamy, gdy do dyspozycji mamy worki big-bag.

Co będzie dla nas lepsze?

No właśnie co ostatecznie wybrać? Postawić na kontener czy jednak na worki big-bag? Każdy, kto oczekiwał jednoznacznej odpowiedzi, pewnie się rozczaruje, ponieważ nie jest to takie pewne. Wszystko tak naprawdę zależy od tego, z jaką ilością odpadów do wywozu musimy się zmierzyć. Jeśli w grę wchodzi wyrzucenie niewielkiej ilości gruzu po pracach remontowo-budowlanych, to na pewno dobrym wyborem będą worki big-bag.

Jeśli okaże się, że możemy wywieźć zdecydowanie większą ilość gruzu, czy też innych odpadów remontowo-budowlanych, to wtedy już powinniśmy sięgnąć po kontenery, ponieważ wtedy nie tylko sprawnie będziemy mogli wyrzucać wszystkie odpady, ale zyskamy pewność, że dany kontener pomieści je wszystkie, więc również wywóz tego typu odpadów przebiegnie o wiele sprawniej.